Oferty aktualne

Oferta pracy w projekcieDoświadczenia i oczekiwania badaczy dotyczące metadanychResearchers' experiences and expectations regarding metadata”, grant NCN Miniatura

For whom: Collaborator (doctoral or post doctoral researcher)

Method of remuneration: civil law contract (contract for author’s work)

Expected work time: ≈ 0.5-2 days per week – terms to be decided

Remuneration amount: 1000 zł per month for 12 months, 2000 zł per month for 6 months – terms to be decided

Start date of work: Feb 1, 2024

Period of employment: Feb 1, 2024 - Sept 30, 2024

Project: Interviewing relevant participants in the meta.data space to understand needs and desires regarding metadata

We are searching for collaborators and researchers interested in developing the future of data management. We are putting together a team to build a network and apply for larger digital infrastructure grants. In line with this, our team is looking to interview researchers in the area about their major concerns, problems, and potential solutions, focusing on building a team and network of people interested in this meta.data data management topic.
For details, please see:

Task range

Expectations towards candidates

Required:

Welcome:

List of required documents:

Recruitment process

Recruitment takes place in two stages: 1) the competition committee (consisting of three people, including the grant manager as the chairperson of the committee) evaluates the applications based on the submitted documents; 2) then recruitment interviews take place with the candidates who best meet the criteria.

The maximum number of points awarded is 100, with 50 points being an assessment of the documents sent (achievements + proposal of involvement in the project included in the cover letter), and 50 points being an assessment of the knowledge and competences presented in the interview. Based on the assessment of achievements and the interview, a ranking list will be prepared.

The contract will be signed with the person who receives the highest overall score or with the next person on the ranking list if the competition winner decides not to sign the contract.

There is no appeal against the committee’s decision.

Applications and questions regarding the competition should be sent to: e.zegler-poleska@uw.edu.pl.

Deadline for submitting applications: March 30, 2024, though applications are reviewed ongoing.

Deadline for announcing the results of the first stage of recruitment: May 15th, 2024.

Recruitment interview date: ongoing and rolling.

Deadline for announcing the competition results: no later than June 30, 2024.

Download:

Oferty archiwalne

Oferta pracy w projekcie „Badania oparte na praktyce (practice-based research) jako strategia łączenia praktyki i nauki”, grant «Nowe Idee 3B» w POB V, Programu «Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza»”, Uniwersytet Warszawski

Dla kogo: Osoba studiująca na II lub III stopniu (magistrant_ka lub doktorant_ka)

Sposób wynagrodzenia: umowa cywilno-prawna (umowa o dzieło autorskie)

Kwota wynagrodzenia: 7500 PLN brutto (wypłacone na podstawie 5 umów po 1500 PLN brutto miesięcznie)

Data rozpoczęcia pracy: 23 października 2023 r.

Okres zatrudnienia: 23 października 2023 - 22 marca 2024 (5 miesięcy; w sumie około 250 godzin pracy)

Zakres zadań

Oczekiwania wobec kandydatek/kandydatów

Wymagane:

Mile widziane:

 Lista wymaganych dokumentów:

1)      CV uwzględniające: przebieg edukacji pod kątem oczekiwań wobec kandydatek/kandydatów (wymaganych i mile widzianych, patrz wyżej), ewentualne osiągnięcia naukowe, doświadczenie w projektach badawczych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych;

2)      list motywacyjny wyjaśniający kompetencje i umiejętności pomocne w wykonaniu zadań badawczych przewidzianych w grancie (nie więcej niż 2500 znaków ze spacjami);

3) podpisana informacja RODO o przetwarzaniu danych osobowych (pobrany, wydrukowany, podpisany i zeskanowany dokument).

Przebieg rekrutacji

Rekrutacja przebiega w dwóch etapach: 1) komisja konkursowa (składająca się z trzech osób, w tym kierującej grantem jako przewodniczącej komisji) dokonuje oceny zgłoszeń na podstawie nadesłanych dokumentów; 2) następnie odbywają się rozmowy rekrutacyjne z kandydat_k_ami najlepiej spełniającymi kryteria.

Maksymalna ilość przyznanych punktów to 100, przy czym 50 punktów to ocena przesłanych dokumentów (dorobek + propozycja zaangażowania w projekt zawarta w liście motywacyjnym), a 50 punktów to ocena wiedzy i kompetencji zaprezentowanych w rozmowie. Na podstawie oceny dorobku i rozmowy sporządzona zostanie lista rankingowa.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej 20.10.2023. Umowa zostanie podpisana z osobą, która uzyska najwyższą łączną ocenę lub z kolejną osobą na liście rankingowej, jeśli laureat_ka konkursu zrezygnuje z podpisania umowy. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.

Pytania dotyczące konkursu oraz zgłoszenia należy przesyłać na adres: e.zegler-poleska@uw.edu.pl.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 17.10.2023, godz. 16.00.

Termin ogłoszenia wyników pierwszego etapu rekrutacji: 18.10.2023, godz. 12.00.

Termin rozmów rekrutacyjnych: 19.10.2023, godziny do ustalenia.

Termin ogłoszenia wyników konkursu: najpóźniej do 20.10.2023.

Do pobrania:

Oferta pracy w projekcie Wpływ wirtualizacji konferencji naukowych na nierówności w nauce

Dla kogo: Osoba studiująca (magistrant_ka lub doktorant_ka)

Kwota wynagrodzenia: 6000 PLN brutto (wypłacone na podstawie 4 umów po 1500 PLN brutto miesięcznie)

Okres zatrudnienia: 2 maja – 15 października (z przerwą wakacyjną 15 lipca – 31 sierpnia), w sumie około 200 godzin pracy przez 4 miesiące.

Projekt:Wpływ wirtualizacji konferencji naukowych na nierówności w nauce”, grant «Nowe Idee 2B» w POB V, Programu «Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza»”, Uniwersytet Warszawski.

Wymagane:

1) CV uwzględniające: przebieg edukacji pod kątem oczekiwań wobec kandydatek/kandydatów (wymaganych i mile widzianych, patrz wyżej), ewentualne osiągnięcia naukowe, doświadczenie w projektach badawczych, wyróżnienia wynikające z prowadzenia badań naukowych;

2) list motywacyjny wyjaśniający kompetencje i umiejętności pomocne w wykonaniu zadań badawczych przewidzianych w grancie (nie więcej niż 2500 znaków ze spacjami);

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej 14.04.2023. Umowa zostanie podpisana z osobą, która uzyska najwyższą łączną ocenę lub z kolejną osobą na liście rankingowej, jeśli laureat_ka konkursu zrezygnuje z podpisania umowy. Od decyzji komisji nie przysługuje odwołanie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 11.04.2023, godz. 16.00.

Termin ogłoszenia wyników pierwszego etapu rekrutacji: 12.04.2023, godz. 12.00.

Termin rozmów rekrutacyjnych: 13.04.2023, godz. 8.00-11.00.

Termin ogłoszenia wyników konkursu: najpóźniej do 14.04.2023.